Jak vybrat šperk podle tónu pleti: Průvodce podle tónu pleti, barvy vlasů a očí

Úvod

Při výběru ideálního šperku je klíčové pochopit váš barevný typ - zahrnující tón pleti, barvu vlasů a očí. Ten udává, nakolik může nositelku správně vybraný šperk rozzářit. Jako vodítko můžeme použít i barvu vlasů, která představuje nečekaného spojence pro daný klenot. Nesmíme zapomenout na barvu očí, ty hrají velkou roli. Při správném výběru odstínu kamene může barvu očí zvýraznit, podtrhnout a rozpálit v nich jiskru.

Jaký mám ton pleti?

Rozpoznání vašeho tónu pleti - studeného, teplého, nebo neutrálního - je prvním krokem k výběru šperku, který vám bude nejvíce slušet.

Zde je několik způsobů, jak určit, jaký máte tón pleti:

  1. Barva žil: Podívejte se na barvu žil na zápěstí. Pokud vypadají modrě nebo fialově, máte pravděpodobně studený tón pleti. Pokud jsou vaše žíly zelené nebo olivové, máte pravděpodobně teplý tón pleti. Pokud je těžké rozhodnout, zda jsou vaše žíly modré nebo zelené, můžete mít neutrální tón pleti.

  2. Jak se vaše kůže chová na slunci: Pokud se vaše kůže snadno spálí a poté se oloupe, máte pravděpodobně studený tón pleti. Pokud se vaše kůže snadno opálí, máte pravděpodobně teplý tón pleti. Pokud se vaše kůže někdy spálí a někdy opálí, může být vaším tónem pleti neutrální.

Tón pleti a výběr šperku

Studený tón pleti

Ve většině případů se vyznačuje narůžovělou či růžově červenou barvu kůže. Při pobytu na slunci se kůže špatně opaluje a rychle se spálí. Pro studený tón pleti jsou ideální šperky ze stříbra nebo bílého zlata. Zmíněné ušlechtilé kovy je třeba osadit drahokamy, které se na světle oslnivě rozzáří. Máte studený tón pleti a hledáte ideální stříbrný šperk? Podívejte se na naši nabídku: stříbrné náušnice, náramky, řetízky.

Teplý tón pleti

Teplým tónem pleti se vyznačují ženy, které se na sluníčku snadno opalují a jen zřídka se spálí. Jejich kůže má jemný nádech zlaté, meruňkové, hnědé nebo žluté barvy. Teplému typu sluší především hřejivě zbarvené kovy. Což je žluté a růžové zlato doplněné drahokamy odvážných odstínů.

Barva vlasů jako vodítko

Černovlásky

Černovláskám určitě budou slušet klenoty se zářivými kameny. Sytě růžová, světle modrá, tmavě červená, ale i zelená dokonale vyniknou.

Brunetky

Hnědovlásky mohou vybírat ze široké palety drahých kamenů. Určitě jim budou slušet syté červené, modré a okouzlující fialové kameny, které je dokáží zvýraznit.

Zrzky

Ženám a dívkám s intenzivně ohnivou barvou vlasů se hodí zjemnit tlumenými zemitými tóny a neutrální barvou.

Blondýnky

Blondýnky jsou univerzální tudíž mají nepřeberné množství možností ve výběru barvy kamenů. Nádherné modré safíry, topazy, akvamaríny a tyrkysy budou dominancí blonďatých krásek.

Barva očí jako vodítko

Modré oči

Důraz na barvu očí kladou neutrální odstíny jako je hnědá, stříbrná a šedá. Ke světlejším očím dobře vypadají akvamaríny, tmavší modř podtrhnou safíry.

Hnědé oči

Záhadné oříškové oči září pokaždé jinak. Mají ohromující prvky zelené, zlaté a dokonce i modré. Hnědé oči jsou velmi univerzální a sluší jim většina barev.

Zelené oči

Zelené oči jsou velmi vzácné a mají v sobě něco tajemného. Zeleným očím sluší teplé i chladné tóny kovů. Při výběru drahokamů sáhněte po odstínech barvy zelené.

Závěr

Samozřejmě, je důležité zdůraznit, že veškeré rady a doporučení by měly být pouze považovány za vodítko. Nezáleží na vašem tónu pleti, barvě vlasů nebo očí - každá žena si zaslouží cítit se krásně a sebejistě. Každá žena má právo cítit se krásně a sebejistě bez ohledu na to, jaký má tón pleti, barvu vlasů nebo očí. Šperky jsou jedním ze způsobů, jak vyjádřit svoji jedinečnost a individualitu, a tak by se nikdy neměly považovat za něco, co vás omezuje.

Pamatujte, že nejdůležitější je, jak se v šperku cítíte. Pokud vám nějaký šperk opravdu padne do oka, ale teoreticky by vám neměl slušet, nemějte obavy ho vyzkoušet. Možná zjistíte, že vypadá úžasně a dokonale doplňuje vaší osobnost a styl.

Také je důležité uvědomit si, že některé šperky mohou mít symbolický význam. Například některé drahokamy jsou spojovány s určitými vlastnostmi nebo mohou symbolizovat určité věci, jako je láska, odvaha, moudrost atd. Takový šperk může být skvělým způsobem, jak vyjádřit něco o sobě nebo připomenout si něco důležitého.

Nakonec, i když se může zdát, že je toho hodně, na co si musíte pamatovat při výběru šperků, všechno se to svádí na jedno jednoduché pravidlo: Vyberte si šperk, který milujete. Šperk, který vás dělá šťastnými, když ho nosíte. Protože v konečném důsledku jste to vy, kdo rozhoduje o tom, co je pro vás krásné.