Romantická místa pro žádost o ruku v České republice

Žádost o ruku je jedním z nejdůležitějších momentů v životě každého páru. Vybrat to správné romantické místo, kde pokleknout před svou milovanou, chce pořádné promyšlení. Česká republika nabízí nepřeberné množství krásných lokalit, kde můžete vytvořit tu pravou romantickou atmosféru. Ať už máte rádi přírodu, historické památky nebo moderní prostředí velkoměsta, určitě najdete místo, které bude dokonalé pro váš velký okamžik.

Přírodní krásy Česka ideální pro žádost o ruku

Česká příroda skýtá řadu okouzlujících míst, kde můžete své partnerce či partnerovi položit osudovou otázku.

Vyhlídka Máj

Jedno z nejromantičtějších míst v Čechách, vyhlídka Máj, nabízí dechberoucí pohled do kaňonu řeky Vltavy. Nachází se zhruba 1 km od silnice mezi obcemi Krňany a Teletín ve středních Čechách. Přírodní scenérie s borovicemi, skalisky a výhledem do hlubokého údolí je jako stvořená pro intimní chvíle dvou zamilovaných.

Český ráj

Oblíbenou destinací pro turisty i místní je Český ráj v severních Čechách. Romantiku zde najdete v podobě hlubokých lesů, skalních měst, zřícenin hradů i jezer. Pokud máte rádi toulky přírodou, zkuste žádost uskutečnit během výletu na zříceninu hradu Trosky nebo u jezera Jestřabí.

Šumava

Na samotě uprostřed šumavských hvozdů se dá nalézt spousta intimních zákoutí vhodných pro žádost o ruku. Zkuste například magická šumavská jezera jako Černé, Čertovo nebo Laka, kde můžete rozprostřít piknikový ubrus a vyznat své city.

Historické památky s nadechem romantiky

Pokud jste zároveň milovníky historie a architektury, zamiřte na některou z českých památek. Atmosféra starobylých hradů a zámků dodá žádosti o ruku jedinečný nádech.

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál na jižní Moravě patří díky své rozloze mezi největší krajinářské celky na světě. Procházka po hrázích rybníků, alejích, okolo pavilónů a zámku vás vtáhne do romantické pohádkové říše. Zkuste například požádat svou drahou polovičku o ruku na břehu rybníka při západu slunce.

Karlštejn

Majestátní gotický hrad Karlštejn nedaleko Prahy je dalším skvělým místem pro žádost o ruku. Projděte se spolu s vyvolenou po hradních nádvořích a ochozech a zastavte se na místě s nejlepším výhledem do kraje, ideálně při západu nebo východu slunce.

Zámek Hluboká

Jedna z nejnavštěvovanějších památek v České republice, zámek Hluboká, nabízí okouzlující prostředí zámeckého parku i interiéry stylizované do různých historických období. Projděte se po romantických zákoutích parku, zastavte se u fontán nebo si zarezervujte soukromou prohlídku zámku jen pro vás dva.

TIP: Aby váš den byl opravdu dokonalý, zkuste doplnit ten okamžik dárkem, který navždy připomene váš slib lásky. Pro tento nezapomenutelný okamžik doporučujeme naše krásné stříbrné náušnice, které zdobí a zvýrazní krásu vaší partnerky.

Velkoměsta plná romantiky

Žádost o ruku nemusíte nutně plánovat mimo civilizaci. I ve velkých městech se dají najít intimní místa pulzující romantikou.

Petřínská rozhledna, Praha

Vyhlídka z Petřínské rozhledny v Praze patří k těm nejznámějším a rozhodně stojí za to. Výhled na večerní Prahu z výšky bude dechberoucí kulisou vaší žádosti o ruku. Nezapomeňte rozhlednu navštívit buď brzy ráno, nebo pozdě večer, kdy bude méně lidí.

Uličky v centru Brna

Brno má spoustu romantických zákoutí, například uličky v okolí Zelného trhu v centru. Zastavte se třeba na náměstí Svobody, projděte se kolem vodních prvků a kašen. Brno má své kouzlo i v noci, takže se nebojte naplánovat procházku na večerní hodiny.

Vyhlídkové místo v Ostravě

I průmyslová Ostrava dokáže být romantická. Vyrazte například na vyhlídkovou plošinu na Nové radnici, odkud je nádherný výhled na ostravské panorama. Nebo zkuste výlet lanovkou na Landek Park, kde se nachází unikátní technické muzeum.

Tipy pro bezproblémovou žádost o ruku

Ať už zvolíte jakékoli místo, pár rad, jak žádost dobře naplánovat, se vždycky hodí.

  • Najděte si romantické místo, které máte spojené s milými vzpomínkami - místo vašeho prvního setkání nebo místo, kam často jezdíte na výlety, bude mít pro vás oba zvláštní kouzlo.
  • Naplánujte žádost tak, abyste na místě byli sami bez dalších lidí - i když jde o veřejné místo, zkuste ho navštívit v době, kdy tam bude alespoň relativní klid.
  • Připravte si krátký proslov, abyste nezapomněli podstatné - emoce sice mohou vzít rozum, ale pár upřímných vět byste říct měli. Nápovědu si můžete napsat na papírek.
  • Nezapomeňte prsten a květinu - zásnubní prsten je nezbytnou součástí. Kytice květin dodá žádosti romantický nádech.
  • Někoho zasvěťte do svého plánu pro jistotu - řekněte o svém záměru blízkému příteli či členovi rodiny, aby vám v případě nouze mohl pomoci.
  • Zajistěte si na zásnuby soukromí i po žádosti - pokud to jde, naplánujte si na tento den ještě večeři jen pro dva nebo noc v hotelu.
  • Připravte fotoaparát na zachycení okamžiku - spontánní fotka má své kouzlo, ale profesionální záznam je bonus.
  • Hlavně buďte sví a nedělejte nic, s čím byste se necítili dobře - žádost o ruku by měla být oslavou vaší lásky, tak si ji užijte.

Tip: Pokud by vás zajimaly i vtipné svatební přání, které rozesmějí, tak navštivte náš další článek

Žádost o ruku je jedním z milníků v životě každého páru. V České republice naleznete bezpočet romantických míst, kde můžete své partnerce či partnerovi položit tu nejdůležitější otázku. Ať už máte rádi přírodu, historii nebo velkoměsto, jistě objevíte to pravé místo, kde ve vás zanechá žádost o ruku nezapomenutelné vzpomínky. Přejeme hodně štěstí!