Vrstvení Šperků: Umění a Pravidla

Úvod

V posledních letech se vrstvení šperků stalo populární tendencí, která zasáhla módní průmysl. Od náramků a náhrdelníků po prstýnky a náušnice, vrstvení šperků je skvělý způsob, jak vyjádřit svůj jedinečný styl a vytvořit zajímavé kombinace. V tomto článku se podíváme na způsoby, jak vrstvit šperky, jak se vyvarovat častých chyb a jak vrstvit různé typy šperků.

Co je vrstvení šperků?

Vrstvení šperků je trend, který spočívá v kombinování různých druhů šperků, aby se vytvořil jedinečný a sofistikovaný vzhled. Může to zahrnovat kombinaci několika náhrdelníků, náramků, prstýnků nebo náušnic najednou.

Jak vrstvit náramky

Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro vrstvení šperků jsou náramky. Vrstvení náramků může být skutečně nápadité a stylizace se nemusí omezovat počtem náramků na ruce. Nejlepší je začít se třemi náramky a postupně je obměňovat a doplňovat podle nálady i oblečení, které máte zrovna na sobě. Nechte jednotlivé náramky na své ruce vyniknout a ve spojení s ostatními podtrhněte jejich unikátnost.

Vrstvení kovů / barev

Pokud milujete šperky, většinou ve své sbírce najdete několik druhů kovů. Dříve v tomto směru platila pouze jediná varianta, a tou bylo, že kombinování není v žádném směru přípustné. Jak už jsme ale zmínili, tak dnes už to naštěstí neplatí a vy se proto nebojte kousky jakkoliv spojovat dohromady. Právě vrstvení je totiž skvělé pro kombinaci barevných kovů. Možností je přitom spousta, protože se dá nápaditě mixovat nejen stříbro, zlato, platina, ale také bižuterie a zapojit se dají též šperky ze dřeva nebo látky.

Je potřeba se u vrstvení něčeho vyvarovat?

Ano i ne. Vrstvení šperků není žádná věda, ale přesto je dobré si na některé maličkosti dávat pozor. Pokud vás vrstvení zaujalo, je vhodné se vždy zaměřit nejlépe na jeden druh šperku. Milujete prstýnky? Není nic jednoduššího, než si pro vrstvení vybrat právě je. Rádi nosíte náramky? Vezměte si jich rovnou několik a dolaďte svůj outfit k dokonalosti.

Závěr

Vrstvení šperků sice není novým trendem, ale je pravda, že postupem času získává více na volnosti. Dá se totiž říci, že u něho neplatí téměř žádná pravidla a ženy i muži mohou vrstvit jednotlivé druhy dle libosti. Základem je pouze jediné - vždy se to musí líbit vám. Proto kombinujte, vrstvěte a užívejte si krásu šperků klidně i ve větším množství. Každopádně to za to stojí.