Jak vybrat plesové šperky: Průvodce pro dokonalý večerní vzhled

Úvod

Při přípravě na ples je mnoho faktorů, které je třeba vzít v úvahu. Jeden z nejdůležitějších je výběr správných šperků. Představují totiž poslední dokonalou tečku, která váš vzhled doplní a vytvoří tak dokonalý harmonický celek. Zvolit vhodné šperky nemusí být vždy jednoduché, a proto jsme pro vás připravili tento průvodce.

Začněte s plesovými šaty

Šaty jsou základem vašeho plesového vzhledu, a právě podle nich byste měli volit i své šperky. Nejjednodušší je začít s barvou. Pokud jsou vaše šaty jednoduché a jednobarevné, nebojte se je doplnit výraznějšími klenoty. Naopak pokud váš výběr nakonec padl na zdobené šaty, tak se vydejte spíše cestou minimalistických šperků.

Zohledněte typ události

Podstatné je také na jakou událost se chystáte. Plesů je během sezóny celá řada a liší se nejen svou slavnostní příležitostí, ale také vhodností šatů a samozřejmě také šperků. Velkolepé plesové události přímo volají po vysoce elegantních klenotech, ale na menším bálu je od vás nikdo neočekává.

Rozhodujte se podle účesu a střihu šatů

Při výběru šperku je důležité přihlédnout i k volbě účesu. Pokud máte krátké vlasy nebo je budete mít ve slavnostní večer vyčesané nahoru, budou se vám hodit výraznější visací náušnice, které na vás dokonale vyniknou. K rozpuštěným vlasům se zase více hodí jemné a třpytivé.

Zaměřte se i na výstřih šatů, takže jestli máte šaty s výstřihem do písmene V, zvolte náhrdelník podobného tvaru. Velmi se hodí také přívěsek, který právě u těchto výstřihů obzvlášť vyniká. To stejné platí i u šatů bez ramínek, kde máte při výběru v podstatě volnou ruku, protože zde bude mít úspěch každý šperk, který budete mít na krku. Vybrala jste nakonec šaty, které sahají až ke krku nebo s výrazně zdobeným výstřihem? Pamatujte tak na to, že se k nim hodí spíše menší a úzký náhrdelník nebo můžete tento druh šperku vynechat úplně a vsadit pouze na náušnice, které doplníte například náramkem.

Jaké konkrétní šperky zvolit?

Tímto se dostáváme k výběru konkrétních druhů šperků. Nejspíš nikoho nepřekvapí, že nejčastější volbou jsou náušnice, náhrdelníky a náramky. Celkový vzhled je možné doplnit i šperkem do vlasů a případně broží. Ovšem první zmiňované se těší největší oblibě v mnoha podobách.

Stříbrné náušnice

Právě náušnice bývají jedním z prvních šperků, na který se upírají oči plesových návštěvníků. Není se proč divit, jelikož dominují z každého úhlu a jsou půvabným šperkem, který je pro uši přímo stvořený nejen na plesovou sezónu. Druhů náušnic je spousta, takže samotný výběr nemusí být vždy lehký. Jak už jsme zmínili, tak v základu je dobré se držet řady doporučení ohledně zohlednění šatů a účesu. Když se tímto budete řídit, tak v zásadě nikdy nemůžete udělat chybu.

Mezi nejoblíbenější na takto významné události většinou patří náušnice visací. Jsou nepřehlédnutelné, a pokud je správně sladíte, tak jsou opravdu velmi půvabným doplňkem, který se přesně hodí pro tyto příležitosti. Navíc se dají pořídit i s různě barevnými kameny, které jim ještě více dodávají na zajímavosti a tím pádem vám na atraktivitě.

Náhrdelníky jako vrchol elegance

Náhrdelník je další nezbytnou součástí plesového vzhledu. Je to šperk, který může zvýraznit výstřih vašich šatů a přidat na celkové eleganci. Stejně jako u náušnic, je také důležité zvolit náhrdelník, který bude ladit s ostatními kusy vaší plesové výbavy.

Pokud máte výstřih ve tvaru V, zvolte náhrdelník stejného tvaru, který zdůrazní tuto část vašeho vzhledu. Velké náhrdelníky se obzvlášť hodí k šatům s hlubokými výstřihy, zatímco menší a jemnější kousky jsou ideální pro šaty se zdobeným výstřihem nebo šaty, které sahají až ke krku.

Náramky pro jemnou eleganci

Náramky jsou další skvělou volbou pro dokončení vašeho plesového vzhledu. Můžete je sladit s ostatními šperky, nebo je použít jako kontrastní prvek, který přidá na zajímavosti vašeho celkového stylu. Zvažte, zda chcete nosit náramek na stejné ruce jako hodinky. Pokud ano, snažte se, aby oba kousky ladily a vytvářely harmonický celek.

Závěr

Při výběru plesových šperků je třeba zvážit řadu faktorů. Od typu události, přes střih a barvu vašich šatů, až po váš účes. Pamatujte, že nejdůležitější je, abyste se cítila pohodlně a sebejistě. Vaše šperky by měly být prodloužením vaší osobnosti a měly by doplňovat váš celkový vzhled, nikoli ho přehlušovat. Koneckonců, na plese jde o to, abyste se cítila krásně a užila si večer.