Jak vybrat náramek a zvolit správnou velikost

Volba správné velikosti náramku je důležitější, než byste si možná mysleli. Ovlivňuje nejen pohodlí nošení, ale může významně ovlivnit i celkový vzhled náramku. Špatně padnoucí náramek se může posouvat, škrtit pokožku nebo dokonce roztrhnout, zatímco správně padnoucí náramek zůstane na místě a zvýrazní celkový vzhled outfitu.

Jak vybrat náramek

Při výběru náramku je důležité znát velikost vašeho zápěstí. Nejlepší způsob, jak to zjistit, je pomocí krejčovského metru. Přiložte metr těsně kolem zápěstí, ale ne tak těsně, aby se zařezával do kůže. Měřte vždy tu ruku, na které chcete náramek nosit, protože obvod pravého a levého zápěstí se může lišit.

Faktory, které je třeba zvážit

Nejdůležitějším faktorem při volbě správné velikosti náramku je obvod zápěstí. Abyste zjistili správnou velikost, změřte obvod zápěstí pomocí měřicího proužku nebo kousku šňůry a poté jej porovnejte s tabulkou velikostí poskytovanou výrobcem náramku. Mějte na paměti, že různé typy náramků mohou mít odlišné směrnice pro velikost, proto je vždy nejlepší se řídit konkrétními pokyny pro každý kus.

Kromě měření zápěstí je důležité zvážit i styl náramku. Některé náramky, jako jsou náramky typu bangles, mají být volnější kolem zápěstí, zatímco jiné, jako jsou manžety, by měly být přesně přiléhající, aby se předešlo sklouznutí. Navíc určité materiály, jako kov nebo kůže, se mohou s časem natáhnout, proto je důležité toto zohlednit při výběru velikosti.

Zlepšení vzhledu

Volba správné velikosti náramku nejen zajišťuje pohodlí a funkčnost, ale také zlepšuje celkový vzhled kusu. Náramek, který je příliš malý, může vypadat nepřirozeně a nevyváženě, zatímco příliš velký náramek může působit nedbalým a nesprávně padajícím dojmem. Vědomým měřením a volbou vhodné velikosti mohou nositelé zajistit, aby jejich náramek vypadal a cítil se nejlépe.

II. Porozumění velikosti náramků

Náramky jsou populárním doplňkem, který může dodat šmrnc jakémukoli outfitu. Nicméně najít perfektní velikost může být výzvou, zejména při nákupu online. V této části si povíme, jak se měří velikosti náramků, jaké jsou používané různé systémy velikostí a tipy, jak přesně změřit obvod zápěstí.

Měření velikosti náramku

Nejpřesnějším způsobem, jak změřit obvod zápěstí pro náramek, je použití měřicího proužku nebo proužku papíru. Pro použití měřicího proužku ho zavíjejte kolem zápěstí přímo pod kostí. Ujistěte se, že proužek je přiléhavý, ale ne příliš těsný. Zapište si měření v palcích nebo centimetrech.

Pokud nemáte měřicí proužek, můžete použít proužek papíru. Ustřihněte tenký proužek papíru nebo šňůry a zavíjejte ho kolem zápěstí přímo pod kostí. Označte místo, kde se papír nebo šňůra kříží, a změřte délku pravítkem. Toto měření vám poskytne velikost vašeho zápěstí.

Běžné systémy velikostí náramků

Velikosti náramků se obvykle měří v palcích nebo centimetrech. Nicméně některé značky používají systémy velikostí XS-XL. Je důležité poznamenat, že velikosti se mohou lišit mezi různými značkami, proto vždy zkontrolujte tabulku velikostí značky před nákupem.

 • Centimetry: Náramky měřené v centimetrech obvykle mají rozmezí od 15 do 23 cm. Standardní velikost náramku pro ženy je 18 cm, zatímco standardní velikost náramku pro muže je 20 cm.
 • XS-XL: Systémy velikostí XS-XL jsou často používány značkami, které nabízejí nastavitelné náramky nebo náramky se stahovacími pásky. XS obvykle odpovídá velikosti zápěstí 5,5-6 palců, zatímco XL odpovídá velikosti zápěstí 8-8,5 palců.
Velikost Obvod zápěstí (cm)
Extra malá (XS) 14 - 15 cm
Malá (S) 15 - 16.5 cm
Střední (M) 16.5 - 18.5 cm
Velká (L) 18.5 - 20 cm
Extra velká (XL) 20+ cm

Tipy pro přesné měření obvodu zápěstí

Pro zajištění perfektního padnutí je důležité přesně změřit obvod zápěstí. Zde je několik tipů, které vám pomohou přesně změřit obvod zápěstí:

 1. Měřte zápěstí v nejširším bodě, přímo pod kostí.
 2. Ujistěte se, že měřicí proužek nebo proužek papíru je přiléhavý, ale ne příliš těsný.
 3. Pokud váháte mezi velikostmi, vždy volte větší velikost.
 4. Při výběru náramku zvažte jeho styl. U silnějších náramků možná budete chtít zvolit větší velikost pro pohodlné padnutí.
 5. Pokud kupujete náramek jako dárek, zvažte velikost zápěstí obdarované osoby. Pokud nejste si jisti, vždy je lepší zvolit větší velikost pro pohodlné padnutí.

Styl náramku

Styl náramku je důležitým faktorem, který je třeba zvážit. Různé styly náramků mohou na zápěstí sedět odlišně. Například náramek typu bangles bude sedět jinak než řetězový náramek. Náramek typu bangles je pevný kruhový náramek, který se nasouvá přes ruku a odpočívá na zápěstí, zatímco řetízkový náramek se ovinuje kolem zápěstí a má zámek na upevnění. Je důležité zvážit styl náramku a jak bude na vašem zápěstí sedět, než si ho zakoupíte.

Tvar zápěstí

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je tvar vašeho zápěstí. Tvar zápěstí se může lišit od osoby k osobě a to může ovlivnit, jak náramek sedí. Například pokud máte malé zápěstí, náramek, který je příliš velký, se může sklouznout nebo se stočit kolem zápěstí. Naopak pokud máte větší zápěstí, náramek, který je příliš malý, může být těsný a nepohodlný. Je důležité změřit své zápěstí před nákupem náramku, abyste si vybrali správnou velikost.

Osobní preference

Osobní preference je také důležitým faktorem, který je třeba zvážit při volbě velikosti náramku. Někteří lidé dávají přednost uvolněnějšímu sedu, zatímco jiní dávají přednost přesnějšímu sedu. Je důležité zvážit svou osobní preferenci při volbě velikosti náramku, protože to nakonec určuje, jak pohodlný bude náramek k nošení.

Výběr dokonalé velikosti a stylu náramku

Při hledání správné velikosti a stylu náramku máte několik možností. Jednou z nejzřejmějších volbou je návštěva klenotnictví, kde si můžete vyzkoušet různé velikosti a styly, abyste našli dokonalý střih. Nicméně s rostoucí popularitou online nakupování existuje také mnoho internetových prodejců, kteří nabízejí širokou škálu velikostí a stylů náramků.

Nákup v klenotnictví

Pokud jdete do klenotnictví, je důležité mít na paměti, že ne všechny obchody budou mít stejné velikosti. Některé obchody mohou nabízet pouze standardní velikosti, zatímco jiné mohou nabízet možnosti na zakázku. Je také důležité zvážit styl náramku, který hledáte, protože některé styly se mohou odlišovat v přizpůsobení. Například náramek typu bangles bude sedět jinak než řetězový náramek.

Při vyzkoušení náramků v klenotnictví je důležité věnovat pozornost tomu, jak náramek sedí. Chcete, aby byl náramek dostatečně těsný, aby nesklouzl, ale ne tak těsný, že by vás tlačil nebo omezoval pohyb. Pokud si nejste jisti s padnutím, nebojte se požádat prodejce o jejich názor.

Nákup online

Pokud nakupujete náramky online, je důležité přesně změřit své zápěstí, abyste si objednali správnou velikost. Většina internetových prodejců poskytuje tabulku velikostí, která vám pomůže určit nejlepší velikost pro váš zápěstí. Je také důležité číst recenze od ostatních zákazníků, abyste zjistili, zda je velikost odpovídající.

Výběr správného stylu

Při výběru náramku pro váš styl a potřeby je důležité mít na paměti několik klíčových slov. Pokud hledáte volnočasový náramek, zvažte možnosti jako koženkové nebo korálkové náramky. Pro formálnější vzhled může být vhodný náramek zlatý nebo stříbrný. Pokud hledáte náramek na nošení každý den, zvažte odolný materiál jako nerezová ocel nebo titan.

Nakonec, nejlepší způsob, jak najít správnou velikost a styl náramku, je vyzkoušet různé možnosti a vidět, co je pro vás pohodlné a co vám nejlépe padne. Ať už nakupujete v kamenném obchodě nebo online, věnování času hledání dokonalého náramku zajistí, že si ho budete moci nosit s jistotou a stylem.

VII: Závěr

Závěrem je volba správné velikosti náramku zásadní jak pro pohodlí, tak pro styl. Náramek, který špatně padne, může nejen být nepohodlný, ale také pokazit celkový vzhled outfitu. Proto je důležité věnovat čas přesnému měření zápěstí a volbě správné velikosti.

Přehledně, přesné měření zápěstí je prvním krokem k výběru správné velikosti náramku. Můžete použít měřicí proužek nebo kousek šňůry k měření obvodu zápěstí a k tomuto měření přidejte půl palce až palec, abyste zjistili svou velikost náramku. Je také důležité zvážit typ náramku, který chcete nosit, a preferované padnutí, ať už se jedná o přiléhavý nebo volnější střih.

Zde jsou některé závěrečné tipy a rady pro výběr správné velikosti náramku:

 1. Zvažte typ náramku: Různé typy náramků sedí odlišně, a je důležité vybrat správnou velikost pro každý typ. Například náramek typu bangles by měl přesně sedět kolem nejširší části vaší ruky, zatímco náramek s přívěsky by měl mít volnější střih pro umístění přívěsk.
 2. Zkontrolujte zámek náramku: Zámek náramku může ovlivnit jeho střih. Náramek s přezkou může mít jiný střih než náramek s karabinkou. Vyberte zámek, který je snadno použitelný a zajišťuje pevný střih.
 3. Vyzkoušejte různé velikosti: Pokud si nejste jisti svou velikostí náramku, vyzkoušejte různé velikosti, abyste zjistili, která vám přijde nejpohodlnější. Nebojte se požádat prodejce o pomoc.
 4. Zvažte materiál: Různé materiály mohou ovlivnit střih náramku. Například náramek z kovu nebude pružný nebo se neodpovídá na zápěstí, proto je důležité vybrat správnou velikost již od začátku. Koženkové a elastické náramky se mohou časem natáhnout, takže to vezměte v úvahu při výběru velikosti.

Doporučené produkty8