Blog

Kdy píchnout náušnice dětem a jaké náušnice jsou nejbezpečnější

Rozhodnout se propíchnout ouška vašemu dítěti je velký krok. Přináší to řadu otázek - v jakém věku je na to správná doba? Jaké náušnice jsou pro děti nejbezpečnější? A jak pečovat o propíchlé ouško, aby se zabránilo infekci?

Podle odborníků je vhodné počkat s propíchnutím ouška až bude miminko po 3 měsících od narození očkované proti tetanu. Jiní rodiče volí časnější termín již po šestinedělí. Pro starší děti neplatí věková omezení, ale mělo by se zvážit roční období - v létě je vyšší riziko infekce kvůli koupání.


Den matek 2024 historie, význam a dárky

Den matek je celosvětově uznávaný svátek, který vzdává hold mateřství a matkám. Jeho kořeny sahají do starověkých kultur a přetvořily se v moderní oslavy, zahrnující dary, rodinná setkání a speciální akce. Tento den, oslavovaný různě po celém světě, nejen zdůrazňuje kulturní rozmanitost, ale také sjednocuje lidi v uznání a ocenění matek a jejich nezastupitelné role ve společnosti.


První máj: Oslavy lásky a jarních tradic

V tomto článku se ponoříme do bohaté historie a symboliky tohoto dne, který je oslavou lásky, obnovy a příchodu teplých dnů. Od keltských tradic až po moderní oslavy, První máj je časem, kdy se příroda probouzí k životu a my s ní. Přečtěte si o tradičních zvycích, jako je polibek pod rozkvetlou třešní nebo stavění májky, a zjistěte, jak tento den oslavují lidé po celém světě. Připojte se k nám v objevování kouzla Prvního máje a nechte se inspirovat, jak tento den oslavit se svými blízkými.


Svatý Valentýn 2024: Průvodce perfektním dárkem

Připravujete se na Valentýna 2024 a hledáte ten pravý dárek, který by vyjádřil vaše city? Objevte kouzlo stříbrných šperků, symbolu trvalosti a elegance, ideálního pro tento svátek lásky. Zjistěte, jak se Valentýn vyvinul od starověkých rituálů až po moderní oslavu všech forem lásky a přátelství. V našem článku se dozvíte o historii tohoto svátku, současných trendech v dárcích a tipy na to, jak vybrat perfektní stříbrný šperk pro vašeho milovaného. Buďte připraveni oslavit Valentýna 2024 s dárkem, který zanechá trvalý dojem.


Symbolika šperků: Odhalení tajemství nejčastějších symbolů na špercích

V tomto článku se zabýváme fascinujícím světem šperků a jejich symboliky, která má pro různé lidi různé významy. Odvěké symboly jako srdce, kříž, květina, nekonečno, strom, hvězda, mušle, hmyz, kotva a čtyřlístek jsou ztělesněním lásky, víry, naděje, transformace a štěstí.

Článek nabízí také rady, jak si vybrat šperk s příslušným symbolem, aby co nejlépe reprezentoval vaše osobní cítění a přání. Zároveň poskytuje odpovědi na časté otázky ohledně významu různých symbolů ve špercích a vyzývá čtenáře k prozkoumání rozmanité kolekce symbolických šperků.


Výběr Svatebního Fotografa: Kompletní Průvodce pro Nezapomenutelné Vzpomínky

Svatba patří k nejdůležitějším milníkům v životě, proto je důležité věnovat pozornost výběru kvalitního svatebního fotografa, jehož práce zachytí ty nejcennější okamžiky a vytvoří trvalé vzpomínky na tento výjimečný den. Při výběru je dobré začít s předstihem, prohlédnout si portfolia adeptů a zaměřit se na styl, kvalitu provedení a reference, aby fotografie co nejvíce vystihly atmosféru a vaše představy. Spolehlivý fotograf, který vám sedne i lidsky, je zárukou krásných svatebních fotek, na něž budete rádi vzpomínat.


Jak vybrat správné šaty a oblečení na svatbu jako host?

Svatba je výjimečná událost, při které je potřeba dbát na správný společenský dresscode. Při výběru oblečení je důležité zohlednit styl svatby, roční období, denní dobu a především přání snoubenců. Poradíme vám, jak se správně obléct jako host, abyste dodrželi etiketu a zároveň se cítili pohodlně.

Další

Rádce

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje

Správně zvolené náušnice dokážou zdůraznit přednosti obličeje a doplnit celkový vzhled. Takový dárek potěší obdarovaného i vás. Zjistěte jak vybrat ty správné.


Strom života - symbol s hlubokým významem napříč kulturami

Strom života, univerzální symbol, který se objevuje v různých kulturách a náboženských tradicích po celém světě, nám připomíná naši propojenost s přírodou a vesmírem. Tento článek se zabývá původem a významem stromu života, jeho zobrazením v umění a designu a také důvody, proč nosit šperky se stromem života.